Сучасний темп життя, що прискорився, вносить нові пріоритети в обладнання та дизайн ванних кімнат, які все частіше схиляють вибір покупця у бік душової кабіни, а не ванни.
 
Переваги душової кабіни:

  • більш раціональне використання площі та візуальне збільшення простору;
  • проста організація швидких щоденних гігієнічних процедур;
  • економія води, часу, витрат на комунальні платежі;
  • велика свобода рухів та доступність для літніх та маломобільних людей.

При облаштуванні душової, покупець дізнається про різні варіанти організації душової зони, про параметри обладнання і неминуче зіткнеться з питанням - як вибрати душову кабіну?

Душова зона - це скляна огорожа, що окремо стоїть або приєднана до стін, в якій встановлена ​​душова система і обладнано відведення води.

Скло душових огорож виконується з високоміцного загартованого скла, яке при пошкодженні розсипається на дрібні частинки без небезпечних уламків. Особливо безпечне скло може бути виконане за технологією триплекс, з внутрішнім армуючим шаром. Основним показником якості скла душових огорож є їх товщина, так найпростіші моделі оснащуються склом товщиною 3-4 мм, а дорогі моделі душових кабін укомплектовані склом 6 і навіть 8 мм. Виробники можуть покривати скло фірмовими вологовідштовхувальними покриттями, тонувати, наносити матування або декор.

Скло душових огорож встановлюється на металевий профіль з ущільнювачем, зазвичай профіль виконується з алюмінію і може мати різні кольори та фактури. Рідше профіль душових кабін може бути виконаний із нержавіючої сталі або латуні.
Пропонуються також безкаркасні моделі душових кабін та душових огорож, у яких скло закріплено напрямними без використання профілю. Найкращий матеріал для фурнітури душових кабін, роликів, петель, напрямних – латунь.

Душова кабіна може постачатися в комплекті із душовим піддоном. Підбір піддону під кабіну виконується виходячи з її форми - асиметрична, кутова, квадратна, прямокутна, п'ятикутна та розміру. Якщо форма та розміри піддону збігаються з кабіною – можна використовувати піддон навіть іншого виробника. Також, на вибір доступна різна глибина душових піддонів – дрібні душові піддони до 20 см, середні – 20-30 см та глибокі душові піддони глибиною понад 30 см.

Слід зазначити тренд на безбар'єрне обладнання душових кабін - у цьому випадку кабіна встановлюється на кам'яний піддон, втоплений нарівні з рівнем підлоги або прямо на підлогу, облицьовану керамічною плиткою із встановленим душовим трапом.

Душова зона у ванній кімнаті може мати кілька варіантів виконання – душовий бокс, душова кабіна на акриловому піддоні, душова кабіна у будівельному виконанні, душова стінка або душові двері для ніші. Кожен варіант обладнання душу має свої технічні та дизайнерські особливості, плюси та мінуси вибору.


Душовий бокс

Душовий бокс – це душовий піддон, стінки та дах об'єднані в один виріб. Як правило, душовий бокс продається обладнаним душовою системою.

Вибрати Душовий бокс ►

Плюси і мінуси душового бокса:
+ виріб продається у повній комплектації, з душовою системою;
+ простий монтаж та демонтаж;
+ повна герметичність;
+ можлива комплектація глибоким піддоном;
- невеликий корисний обсяг;
- громіздкість – візуально займає багато простору;
- спрощений дизайн;
- не має варіантів компонування дизайну;
- бар'єр входу в душовий бокс;
- шум під час падіння води на акриловий піддон.



Душова кабіна на акриловому піддоні

Душова кабіна на акриловому піддоні відрізняється від душового боксу тим, що душові огородження не є єдиним цілим з душовим піддоном, немає даху і немає задніх стінок, замість яких периметр огорожі примикає до стін ванної кімнати.

Плюси і мінуси душової кабіни на акриловому піддоні:
+ можливість покупки у комплектації з душовим піддоном або окремий вибір піддону з необхідною глибиною;
+ немає необхідності піднімати стяжку у ванній кімнаті;
+ простий монтаж та демонтаж;
+ можливість компонування форм, кольорів та фактур профілю та скла;
- не повна герметичність між піддоном та стіною;
- громіздкий та спрощений дизайн акрилового піддону;
- бар'єр входу до душової кабіни;
- шум під час падіння води на акриловий піддон.

Вибрати душова кабіна на акриловому піддоні ►


 

Душова кабіна у будівельному виконанні

Монтаж цього виду душової кабіни складний і повинен бути закладений ще на етапі ремонтних робіт, тому що душова кабіна в будівельному виконанні встановлюється без піддону - на керамічну плитку з втопленим у стяжку душовим трапом або з кам'яним піддоном, який також встановлюється в стяжку в рівень оздоблення підлоги. На окрему увагу заслуговує обладнання безбар'єрної душової кабіни, коли для встановлення душового трапу або кам'яного піддона не зводиться подіум, а піднімається рівень підлоги, що дозволяє виконати підлогу душової кабіни без порожка, нарівні зі підлогою всієї ванної кімнати.

Плюси і мінуси безбар'єроної душової кабіни:
+ візуальне збільшення простору ванної кімнати за рахунок розширення малюнка плитки на душову кабіну;
+ візуальне збільшення простору ванної кімнати за рахунок єдиного рівня підлоги без виділення зони душової кабіни;
+ можливість варіації розмірів та чіткого попадання у виділену площу;
+ максимальне використання зайнятої площі, відсутність бортів піддону;
+ безбар'єрний доступ до душової зони;
+ більше варіантів дизайну за рахунок комбінацій форм, кольорів та фактур профілю та скла;
- складний монтаж;
- необхідність спорудження подіуму або, у безбар'єрному варіанті, підвищення рівня підлоги.

Вибрати душова кабіна без піддону


 

Душова стінка Walk-In

Душова стінка складається з деклькох або одного скла, що примикають до стін і не обладнуються дверима. Призначення душової стінки – захист від розбризкування води із душової системи. Душова система встановлюється із потоком води на скло душової стінки або протилежну стіну. Як правило, душова стінка встановлюється для обладнання душової зони Walk-In – душова зона без дверей та без порога. У цьому варіанті душова стінка, аналогічно до душової кабіни будівельного виконання, може встановлюватися на керамічну плитку з душовим трапом або на кам'яний піддон.
Основною перевагою душової стінки є максимальна інтеграція у простір ванної кімнати та її збільшення за рахунок легкої прозорої конструкції та повної безбар'єрності.

Вибрати душова стінка Walk-In


 

Душеві двері у нішу

Двері в нішу встановлюються для закриття периметра душової зони, який утворюється нішою зі стін ванної кімнати. Ніша душової зони може бути обладнана акриловим піддоном, кам'яним піддоном, душовим трапом та виконана у варіанті Walk-In.


Вибрати душеві двері