Выбір душової системи

Душ є невід'ємним атрибутом кожної ванної кімнати. Спосіб його облаштування визначає ваш щоденний комфорт. На даний момент, вибір обладнання для душу є наступним:

  • Душовий гарнітур у вигляді лійки ручного душу зі шлангом, приєднаним до змішувача.


ВИБРАТИ ДУШОВИЙ НАБІР ➤
 


 

  • Душовий гарнітур зі штангою – лійка ручного душу зі шлангом встановлена на душову штангу і може бути зафіксована на вибраній висоті та з вибраним кутом, під зріст та переваги користувача, також штанга може бути укомплектована мильницею та гачком для аксесуарів. Подача води від встановленого змішувача.


ВИБРАТИ ДУШОВИЙ ГАРНІТУР ➤
 


 

  • Душова система без змішувача - так само, як і душові гарнітури, вона приєднується на вже встановлений у ванній змішувач. Однак дана система значно зручніша завдяки наявності двох лійок: великої верхньої лійки, яка дозволяє отримувати потік душу зверху над усім тілом, та стандартної лійки ручного душу. Доступно зручне перемикання між великою верхньою лійкою або лійкою ручного душу.

ВИБРАТИ ДУШОВУ СИСТЕМУ БЕЗ ЗМІШУВАЧА ➤
 


 

  • Душова система зі змішувачем – змішувач, душова штанга та лійки ручного і верхнього душу виконані єдиним виробом. Душові системи зі змішувачем можуть встановлюватися над ванними або у душових кабінах на місця раніше встановлених змішувачів. Душові системи можуть бути обладнані виливом. Душові системи можуть бути виконані у варіанті для прихованого монтажу, коли змішувач і душова штанга монтуються в стіні.

ВИБРАТИ ДУШОВУ СИСТЕМУ ➤
 


 

  • Душова система з термостатом – найсучасніший тип душових систем, що забезпечує неперевершений комфорт від прийняття душу. Душові системи з термостатом обладнані аналогічно душовим системам із змішувачем – великий верхній тропічний душ, лійка ручного душу та водопровідна душова штанга. Однак у даних системах, замість звичайного, встановлений термостатичний змішувач, який запам'ятовує та підтримує обрану користувачем температуру води, подає її при кожному включенні та має запобіжник від опіку окропом. Душові системи з термостатом можуть бути обладнані виливом води на ванну або виконані у варіанті для прихованого монтажу.

ВИБРАТИ ДУШОВУ СИСТЕМУ З ТЕРМОСТАТОМ ➤



Душові системи з термостатом – переваги

Душові системи з термостатичним змішувачем пропонують новий рівень комфорту. Сьогодні ціни на душові системи із термостатом знижуються до рівня звичайних душових систем із змішувачами.

Головна особливість душової системи з термостатом – можливість запам'ятовувати та підтримувати обрану температуру води, а також наявність запобіжника від опіку дуже гараячою водою.

Аргументи обрати душову систему з термостатом:

Безпека
- корпус термостатичного змішувача не нагрівається, залишаючись теплим та безпечним при випадковому дотику, що є серйозним плюсом для сімей з дітьми;
- регулятор температури з обмежувачем не вище 38°C – термостатичний змішувач видає воду з температурою не вищою від обраної користувачем. За умовчанням термостат відкалібровано на 38 градусів, але користувач може вибрати іншу комфортну йому температуру. Щоб перевищити задану температуру, необхідно натиснути запобіжник, важкодоступний для дітей або випадкового натискання. Якщо у водопроводі пропаде тиск холодної чи гарячої води – подача води вимкнеться. Якщо буде недостатньо холодної води для змішування з окропом до комфортної температури - подача води відключиться.

Економічність
При кожному прийнятті душа великий обсяг води витрачається без потреби:
- проливання холодної води при першому включенні;
- проливання теплої води для регулювання температури при кожному повторному включенні;
- проливання теплої води без необхідності, наприклад, при намилюванні.
Термостатичний змішувач спочатку проливає холодну, що остигнула воду з труби гарячої води, а не воду з двох труб відразу, як звичайний змішувач, і витрачає на це менше води.
При кожному повторному включенні термостатичний змішувач одразу подає воду потрібної температури, не проливаючи воду для регулювання регулювання. Більше того, термостатичний змішувач, підштовхує користувача частіше вимикати воду, коли немає необхідності, тому що йому не доведеться її заново регулювати.
Завдяки своїм перевагам термостатичний змішувач економить 5-10 літрів води при кожному прийомі душу.

Комфорт
Користувач не має дискомфорту від різких змін температури води, якщо змінився натиск або температура води у водопроводі – реакція термостата на підстроювання всього 0.5 секунди. При кожному прийомі душа користувачеві потрібно просто відкрити воду - немає необхідності щоразу заново налаштовувати температуру води.

Єдине рішення
Часто система водопроводу об'єкта має особливості, за яких душова система з термостатом є єдиним варіантом для комфортного користування:
- при великій різниці між тиском холодної та гарячої води (до 1:5 бар) – душова система з термостатом справно працюватиме;
- при чутливості водопроводу до відкриття інших споживачів, змиву унітазу або великого кухонного змішувача – душова система з термостатом зробить ці перепади тиску холодної води непомітними для споживача;
- при непостійній температурі гарячої води, що подається - при підігріві води від газової колонки або бойлера під час прийому ванних процедур температура води може знижуватися, так як водонагрівач не встигає нагрівати воду за витратою - термостатичний змішувач не потрібно підлаштовувати, він буде підтримувати температуру воду рівно 38 градусів , Поки водонагрівач буде видавати гарячу воду не нижче 38 градусів.


Принципи роботи термостатичного змішувача

Робота змішувача із термостатом забезпечується особливою деталлю змішувача – термостатичним картриджем. Це латунний картридж з вбудованим фільтром проти забруднень. Усередині термостатичного картриджа знаходиться парафіновий стрижень з наповнювачами, який реагує на температуру води, і розширюючись або зменшуючись, рухає шток збільшуючи або зменшуючи подачу холодної води в змішувач. У сучасних душових системах використовуються термостатичні картриджі визнаних виробників SEADAL, VERNET, KEROX або картриджі власної розробки.

Умови для встановлення душової системи з термостатом

Найчастішим питанням при виборі душової системи з термостатом є сумісність із системою водопостачання та встановленим водонагрівачем.
Використання душової системи з термостатом має мінімальні вимоги:
- водорозетка холодної води – праворуч;
- наявність тиску в обох водрозетках: min 1.0 бар, max 5.0 бар;
- різниця тисків між двома водорозетками – не більше 1:5;
- температура води ГВП (гарячого водопостачання) - 38℃ і вище;
- гаряче водопостачання не від проточного електричного водонагрівача або не від газової колонки зі ступінчастим або "Вкл/Викл" регулюванням пальників.

Сумісність водонагрівачів з термостатичним змішувачем

  • Централізоване гаряче водопостачання (ГВП) – повністю сумісне з термостатичними змішувачами. Вода надходить у змішувач із труб ХВП (холодне водопостачання) та ГВП. Стандарт температури ГВП 60-75℃. При включенні термостатичний змішувач відкриває ГВП та проливає воду до досягнення 38℃. При подальшому підвищенні температури ГВП змішувач відкриває підміс ХВП для підтримки встановленої температури. Регулювання підмішування ХВП та ГВП відбувається постійно по мірі зміни температури, напору та тиску на вході у змішувач. Якщо температура ГВП нижче 38℃ - змішувач не використовує воду із ХВП. Змішувач відключається у разі, якщо немає тиску в одній із водорозеток.
     
  • Електричний водонагрівач накопичувальний (Бойлер), газовий водонагрівач накопичувальний (Газовий бойлер) – повністю сумісні з термостатичними змішувачами. Великий об'єм води, 50-150 літрів, нагрівається у баку до заданої температури 75-80℃. Температура води в баку знижується при остиганні з часом або при витраті гарячої та надходженні в бак холодної води. У міру зміни температури води у баці, термостатичний змішувач змінює налаштування для змішування води до 38℃. При зниженні температури води до 38℃ і нижче – термостат припинить підмішування води з труби ХВП і литиме воду з труби ГВС як є в бойлері, аж до холодної.
     
  • Газовий водонагрівач проточний (Газова колонка), газовий двоконтурний котел (Газовий котел) – високий рівень сумісності з термостатичними змішувачами. Невеликий об'єм води, 3-5 л, нагрівається в теплообміннику газовим пальником до заданої температури. Пальник запалюється на початку протоку ГВП і гасне при припиненні протоку води. Потужність 15000-35000W (теплова). Максимальна температура 60℃. Температура води знижується або підвищується залежно від часу після старту пальника та швидкості протоку л/хв.

Які газові котли підходять для термостатичного змішувача

Сучасні газові котли та газові колонки добре працюють із термостатичними змішувачами завдяки вдосконаленій конструкції:

  1. Наявність функції модуляції пальника - автоматичне плавне регулювання потужності пальника в широкому діапазоні 10-100%. Старі ступінчасті та «Вкл/Вимк» пальники під час роботи з термостатом можуть тактуватися – постійно вимикатися та вмикатися.
  2. Можливість роботи з мінімальною протоком води ГВП - 2-3 л/хв. Котли з великою мінімальною протокою 5 і більше л/хв - можуть відключатися. Відключення котла можна виправити регулюванням на зниження температури нагріву води.

У міру змін температури у водонагрівачі, які відбуваються в залежності від часу після старту пальника або швидкості протоки, термостатичний змішувач змінює налаштування для змішування води до 38℃. Термостатичний змішувач постійно зменшує або збільшує подачу гарячої води, а при занадто гарячій воді ГВП або низькому тиску - може сильно знижувати протоку або багаторазово короткочасно закривати ГВП. При цьому, котли зі ступінчастими або «Вкл/Вимк» пальниками - вимикаються та перегрівають теплообмінник; котли з високим мінімальним протоком води - вимикаються. У цьому випадку слід зменшити температуру нагрівання води – регулятором температури, регулятором тиску газу, регулятором протоку води.

Котли з модульними пальниками та низьким протоком автоматично знижують потужність нагріву, не перегрівають теплообмінник і не відключаються при низькій протоці ГВП.