Витрати води сантехнічних приладів

Прісна вода, яку ми використовуємо у ванній кімнаті та на кухні, є цінним ресурсом. Споживання води можна скоротити за рахунок раціональнішого її використання та підбору більш ефективної сантехніки. Це дозволить не лише зберігати екологію, але й зменшити бюджет витрат на комунальні послуги.
Для оцінки ефективності сантехніки пропонується порівняти дані про вашу витрату води з типовою витратою для цього виду пристроїв. Чим менша витрата води – тим більше водозберігаючою є сантехніка.

Також дані про стандартну витрату води сантехнічних пристроїв важливі при проектуванні продуктивності системи водовідведення.Стандартні витрати води:

  Змішувач для умивальника 6 - 7 л/хв
  Змішувач для кухні12 - 15 л/хв
  Змішувач для душа22 - 25 л/хв
  Змішувач для ванни25 - 30 л/хв
  Душова система зі змішувачем30 - 35 л/хв
  Гарнітур гігієнічний9 - 12 л/хв
  Гарнітур душовий 9 - 12 л/хв
  Ручний душ 9 - 12 л/хв
  Душова система без змішувача22 - 25 л/хв
  Змішувач для біде5 - 7 л/хв
  Верхній душ10 - 15 л/хв
  Інсталяція для унітаза3 - 6 л/змив
  Унітаз підлоговий3 - 4,5 л/змив


Водозберігаючі технології в сантехніці

Сучасна сантехніка для ванної кімнати та кухні оснащується технологіями, що дозволяють економити воду і залишатися максимально зручними для використання. Для цього у змішувачі, душові системи, унітази впроваджуються технології водозбереження.

Одноважільний змішувач

Здавалося б звичайний змішувач, в якому однією ручкою регулюється і температура і напір води, насправді значно економить воду в порівнянні з двовентильними змішувачами, в яких до 10% води витрачається при регулюванні води.

Картридж із обмежувачами

Виробники вбудовують у змішувачі технології, які мотивують користувача без необхідності не використовувати повний напір води чи збільшувати напір гарячої води – новинки забезпечені картриджами, у яких незурчне повне відкривання або збільшено радіус повороту ручки до повного відкривання.

Термостатичний змішувач

Змішувачі для ванни, душу, умивальника, душові системи можуть оснащуватися термостатичним картриджем, який автоматично налаштовує і підтримує температуру води, мінімізуючи втрати на протоку при регулюванні.

Натискні крани

Громадські місця можуть бути обладнані кранами з кнопкою для обмеження подачі води всього на 5-10 секунд після натискання, запобігаючи тривалій протоці води без необхідності або залишенню крана відкритим.

Сенсорний змішувач

Більш комфортний варіант, порівняно з натискним краном, змішувачі із сенсорними датчиками, які подають воду автоматично при піднесенні рук у зону сенсора та вимикають подачу води, коли змішувачем не користуються. Дані типи змішувачів рекомендовані як громадських місць, так приватних і здатні зменшувати витрату води до 50%.

Змішувачі з дозатором

Розумні кухонні змішувачі з функцією дозування об'єму води, що наливається - мають захист від переливу.

Змішувачі з кнопковим керуванням

Сантехнічні прилади з кнопковим керуванням для умивальника, ванної, душа – не просто є сучасними хай-тек рішеннями. В силу більш комфортного вмикання, вимикання та перемикання споживачів – кнопкові змішувачі мотивують користувача частіше вимикати воду, не проливаючи її без необхідності, оскільки це просто та комфортно.

Аератор

Сучасний кран має бути оснащений аератором. Завдяки аератору, зовсім тонкий струмінь води, якого було б недостатньо для користувача, розряджається і насичується бульбашками повітря, перетворюючись на широкий щільний струмінь, комфортний для користувача. Економія води становить 15–20%.

Лійки ручного душу з обмежувачами потоку

Grohe, Imprese, Hansgrohe виробляють лійки ручного та верхнього душу із вбудованими обмежувачами потоку не більше 9-9,5 л/хв.

Лійки верхнього душу з підмішуванням повітря

Великі лійки верхнього душу 30 або 40 см у діаметрі не обов'язково мають велику витрату води. Технологічні лійки верхнього душу оснащуються функцією підмішування повітря, яка наповнює воду повітрям і видає дрібніші, насичені бульбашками повітря, краплі.

Підвісні унітази з більш омиваними чашами

Сучасні унітази виготовляються з більш оптимізованою формою чаші, запатентованими формами, які дозволяють ефективніше омивати чашу – витрачати менше води на злив.

Сантехнічна кераміка з гладкими покриттями

Сантехнічна кераміка, умивальники, унітази, біде, виробників Imprese, Villeroy&Boch, Roca – всі вони використовують не просто глазур, а вдосконалені, гладкіші покриття, що легко очищаються. Для догляду за цими покриттями потрібно менше води.

Безобідкові унітази

Сучасні Rimless унітази не тільки мають більш привабливий зовнішній вигляд, але й вимагають значно менше води для догляду, оскільки вони не піддаються зайвим забрудненням під обідком.

Економічна зливна арматура унітазів та інсталяцій прихованого монтажу

Сучасна ефективна водозливна арматура унітазу або інсталяції – це не злив 3/6л. В ефективних унітазах вже є стандартом змив 3/4,5л, а в ефективних інсталяціях об'єм змиву може налаштовуватися довільно, починаючи з 2л за один змив.

вгору