Обладнання душової кабіни - піддон чи душовий трап?

Ключовий тренд сучасної ванної кімнати – душові зони. Вони використовуються як універсальне рішення для швидких водних процедур або встановлюються разом із ванною. Більше того, у сучасному дизайні, душові зони виходять із санвузлів – у спальні, на задні двори, у гостьові зони.
Підвищені вимоги до естетики та ергономіки диктують нові правила – душова зона має бути виконана у будівельному виконанні. У цьому варіанті замовник отримує більш довговічне рішення, більше корисної площі, точне влучання у розмір, візуальне розширення площі санвузла за рахунок легких та елегантних душових огорож, а також можливість безбар'єрного доступу.

Як правило, вибір типу душових огорож і вибір душового гарнітура не викликають складнощів, але ось вибір і обладнання основи душової зони призводять до безлічі розбіжностей у замовника, дизайнера та монтажника – використовувати кам'яний піддон або душовий трап встановлений у керамічну плитку, зводити подіум у душовій зоні чи піднімати рівень підлоги усього приміщення?
Слід окремо розглянути переваги та недоліки кожного із зазначених варіантів.Подіум

Подіум для душової зони - це часткове підвищення ділянки підлоги під душовими огорожами, душовою кабіною або душовою стінкою. Подіум може складатися з різних матеріалів і служить для приховання комунікацій, підведених до душового піддону або душового трапу.

КУПИТИ ТРАП ДЛЯ ДУШОВОЇ КАБІНИ ➤

Плюси та мінуси подіуму під душову зону:
+ немає необхідності піднімати рівень підлоги всієї ванної кімнати – менше витрат праці та матеріалів;
+ простіше організація ревізії водовідведення;
+ можливість обладнання після капітального ремонту санвузла;
- бар'єр входу до душової зони;
- виділення душової зони периметром подіуму з простору ванної кімнати.Безбар'єрна душова зона

Спочатку безбар'єрні душові зони створювалися для людей з обмеженою мобільністю, але, через високу ергономіку, душові зони з основою на рівні підлоги ванної кімнати, без порога, стали найпрогресивнішим і найпопулярнішим рішенням. Обладнання безбар'єрної душової зони вимагає закладення водовідвідних комунікацій на початкових етапах ремонту, до влаштування стяжки. Приховування комунікації піддону або душового трапу вимагає збільшення товщини стяжки підлоги усієї ванної кімнати зі стандартних 45-70 мм до 80-100 мм.

ВИБРАТИ ДУШОВИЙ ТРАП ➤

Плюси та мінуси безбар'єрної душової зони:
+ безбар'єрний доступ до душової зони – комфорт та безпека;
+ можливість встановлення душової стінки з організацією душової зони Walk-In;
+ підвищена товщина стяжки спрощує організацію теплої підлоги;
+ збереження малюнка підлогової плитки;
+ візуальне збільшення загальної площі приміщення через відсутність меж душової зони;
- підвищена витрата роботи та матеріалів;
- закладання комунікацій на ранніх етапах капітального ремонту;
- вимога до висоти каналізаційного отвору в санвузлі – чим  вище розтащований отвір, тим більше необхідне підвищення рівня підлоги.

 Душовий трап

Душовий трап - це встановлений нарівні з підлогою пристрій для відведення води із душової зони. Душові трапи встановлюються в душових зонах будівельного виконання, вони непомітні і не вимагають переступання.
Душові трапи можуть бути лінійними, точковими, кутовими, пристінними, з горизонтальним або вертикальним відведенням – враховуючи дизайнерські вимоги та сумісність із підведенням каналізації. Корпус трапів виготовляється із пластику або нержавіючої сталі. Грати трапів завжди виготовляються з нержавіючої сталі, можуть бути з різним малюнком перфорації або декоративними вставками. Крім збору води з душової зони, душовий трап виконує функцію затвора від каналізаційних газів за рахунок встановленого в трап сифона з гідрозатвором або сухим затвором.

Плюси та мінуси душового трапа:
+ повне збереження малюнка підлогової плитки ванної кімнати;
+ можливість прихованої установки трапа у стіну або непомітного щілинного трапа;
+ великий вибір варіантів декору, розміру та розташування;
+ можливість індивідуальної зміни розміру трапу;
- потрібне обладнання ухилу в душовій зоні;
- немає доступу до комунікацій.Душовий піддон

Душові піддони зі штучного каменю – це найелітніші та витонченіші варіанти піддонів. Вони мають кращу функціональність і поєднання характеристик серед аналогів з натурального каменю, кераміки, сталі або чавуну. Кам'яний душовий піддон є площиною, на кшталт дрібної ванни, в якій виконаний ухил для збору води і встановлена ​​водовідвідна арматура. Форма, розмір, висота, колір та фактура поверхні кам'яних піддонів можуть бути різними та підбираються під дизайн інтер'єру. Переважним варіантом установки душового піддону зі штучного каменю є безбар'єрна установка, але також піддон може бути встановлений без заглиблення в підлогу або на подіум.

ВИБРАТИ КАМ'ЯНИЙ ПІДДОН ➤

Плюси та мінуси душового піддону зі штучного каменю:
+ залишається доступ до комунікацій при піднятті піддону;
+ вивірений ухил для стоку води;
+ можливість реставрації поверхні піддону шліфуванням;
+ висока гігієнічність за рахунок безшовності та щільності матеріалу;
- прив'язка душової зони до розміру піддону;
- розрив малюнка підлогового покриття;
- висока ціна.

вгору