Рекомендації щодо догляду за змішувачем

Сучасні сантехнічні прилади, такі як змішувачі та душові системи, розраховані на тривалий період експлуатації.

У більшості випадків, основна причина заміни змішувача - це втрата естетичного зовнішнього вигляду, внаслідок пошкодження покриття, на якому збираються забруднення з рук, залишки мила і вапняний наліт.

Для того щоб змішувач прослужив якомога довше, слід дотримуватись ряду простих правил:

1. Регулярно очищати змішувач від забруднень та залишків води. При цьому абсолютно необов'язково прикладати до цього велику кількість зусиль та часу. Просте протирання змішувача м'якою бавовняною серветкою дасть вам достатній рівень чистоти.

2. Використовувати відповідні засоби для догляду за змішувачами:

  • не слід використовувати для очищення змішувачів абразивні засоби для чищення - порошки або креми. Також не рекомендується використовувати засоби на основі оцту, оцтової кислоти, мурашиної кислоти, натронних і хлористих лугів, фосфорної кислоти, соляної кислоти. Всі ці речовини їдкі – після кількох використань ушкодження можуть бути непомітними, проте вони створюють мікроскопічні подряпини та ерозію, на місцях, у яких починають більше відкладатись забруднення та руйнуватись покриття;
  • для очищення хромованих змішувачів, змішувачів з нержавіючої сталі або з покриттям PVD ідеальним рішенням є використання засобів для чищення на основі лимонної кислоти. Крім цього, можливе використання засобів на основі <5% неіоногенних ПАР, менш рекомендовані миючі засоби на базі <5% аніонні ПАР (бажано щоб це були тензиди рослинного походження);
  • для очищення фарбованих змішувачів рекомендується використання теплого мильного розчину;
  • використовувати для очищення змішувачів м'які бавовняні серветки або серветки з мікрофібри. Не варто використовувати абразивні, дряпаючі, металізовані ганчірки та губки – вони сильно пошкоджують вигляд змішувача.

3. Дотримуватися техніки догляду за змішувачами - наносити миючий засіб на серветку, а не на змішувач, оскільки це може залишати нанесені засоби для чищення на поверхні змішувача. Слід протирати змішувач легкими рухами, не докладаючи зусиль до граней. Після протирання серветкою з миючим засобом - промити чистою водою і витерти насухо. Якщо у вашому регіоні жорстка вода - рекомендується витирати змішувач насухо щодня, оскільки краплі води, що залишилися, можуть призвести до утворення абразивного вапняного нальоту.

5. Очищати аератор змішувача від забруднень. Пластиковий аератор достатньо зняти зі змішувача і для очищення потримати 10 – 15 хвилин у слабокислому розчині. Більш якісні, м'які силіконові аератори достатньо очистити пальцем.

вгору